Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona

Nadchodzące wydarzenia:

27-28.10.2021

4DEV Live 2021 – jesienna edycja Festiwalu IT

4DEV Live 2021

Po sukcesie wiosennej edycji, ekipa 4Developers wraca z kolejną konferencją online. W 4Developers Online 2021 wzięło udział 1500 uczestników oraz 80 prelegentów, 21 firmy partnerskie wsparły ideę swoim zaangażowaniem, a ponad 60 Community i Media Partnerów pomogło w promocji inicjatywy. Także tym razem będziecie mogli usłyszeć najlepszych specjalistów z branż IT oraz poznać najbardziej rozwojowe trendy!

Jeden dzień, sześć bloków tematycznych, najlepsi eksperci - to wszystko bez wychodzenia z domu!

Tym razem na wirtualnej scenie cenieni specjaliści wystąpią z praktycznymi prelekcjami z zakresu .NET, JavaScript, Architektury Aplikacji, Golang, GameDev oraz Python!. Organizatorzy postawili na mocno praktyczne wykłady. W agendzie między innymi możemy znaleźć następujące nazwiska: Kamil Stachowiak z tematem: Drivery Architektoniczne - drogowskazy na drodze do sukcesu projektu., Jessica Szarek PlayerPrefs vs serializacja czyli bezpieczny postęp w grze. oraz Kuba Waliszewski Azure DevOps in a secured World. How to build a safe Pipelines!.

Więcej informacji oraz szczegółową agendę znajdziecie na poniższych kanałach:
Strona z agendą: https://4developers.org.pl/live-2021-pl/
Strona rejestracji: https://eventory.cc/event/4dev-live-2021/tickets

Minione wydarzenia:

11-12.12.2020

PyCode Conference

PyCode Conference 2020

PyCode Conference wzywa do akcji! Trzecia odsłona konferencji odbędzie się 11-12 grudnia 2020 - w tym roku w wersji online. Już teraz warto kupić bilet (Normal ticket dostępny do 31 października: https://eventil.com/events/pycode-conference-2020).

Jeżeli jest ktoś, kto ma ochotę podzielić się swoją wiedzą zachęcamy do zgłoszenia swoich tematów w Call for Proposals - https://eventil.com/events/pycode-conference-2020/cfp.

Termin zgłoszeń upływa już 9 listopada, także nie warto zbytnio zwlekać i już teraz zebrać się na odwagę Więcej informacji o tej i poprzednich edycjach PyCode Conference tutaj: https://pycode-conference.org/

27-29.11.2020

HackYeah Online 2020

HACKYEAH

HackYeah Online 2020 to wirtualna edycja największego, stacjonarnego hackhathonu w Europie. Celem organizatorów jest zrzeszenie kreatywnych uczestników, gotowych rozwiązać globalne problemy biznesowe przy użyciu swoich nieocenionych umiejętności i błyskotliwych pomysłów.

Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami w otwartych kategoriach:

 • Zero Waste - kategoria wspierana merytorycznie przez WWF Polska
 • Zdrowie - kategoria wspierana merytorycznie przez Fundację Rak'n'Roll Wygraj Życie!
 • BGK Application Information Center - zadanie autorstwa Głównego Partnera, Banku Gospodarstwa Krajowego
 • The platform for ESG applications - zadanie autorstwa Głównego Partnera, Banku Gospodarstwa Krajowego
 • Innovation@Amazon Competition | Alexa Skills Kit Partners - zadanie Partnera Technologicznego, Amazon Development Center Poland
 • Map of reported wild boar sightings - zadanie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • “Follow the river to reach the sea”: increased risk offers detector - zadanie od Ministerstwa Finansów
 • “Treasury of the Taxpayer”: app for taxpayers - zadanie od Ministerstwa Finansów
 • “Digital Tax”: text to digital data converter - zadanie od Ministerstwa Finansów
Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia, finansów i innych

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie, lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, na który zapraszamy już https://discord.gg/6bs6cHk

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: https://hackyeah.pl/

Główny kanał komunikacji: https://discord.gg/6bs6cHk

Social Media: https://www.facebook.com/HackYeahPL

16 oraz 23 05.2020

Konferencja online Python fwdays'20!

4DEVELOPERS 2020

W dniach 16 i 23 maja 2020 włącz transmisję na żywo, przygotuj pyszną kawę, usiądź w ulubionym fotelu i ciesz się przydatnymi treściami z głośników konferencji online Python fwdays'20.

Czekają na Ciebie interesujące tematy:

 • jak zintegrować i przetestować Elasticsearch
 • jak zbudować karierę programisty Python od Juniora do Seniora
 • jak korzystać z Kafki w aplikacjach Python i nie tylko
fwdays.com

18.09.2020 - Warszawa

4DEVELOPERS 2020

4DEVELOPERS 2020

18 września 2020 w Warszawie pasjonaci IT spotkają się ponownie, na Największym Interdyscyplinarnym Festiwalu Technologicznym w Polsce. Ponad 2000 uczestników, doświadczeni eksperci i profesjonaliści oraz przeszło 100 praktycznych prelekcji - wszystko to w ciągu jednego dnia podczas wielkiego spotkania polskiej społeczności programistycznej.
Więcej informacji na 4developers.org.pl

4Developers to niezmienna od lat formuła: kilkanaście ścieżek, skupionych wokół różnorodnych języków programowania. Na Festiwalu uczestnicy poznają najświeższe tematy i trendy ze środowiska IT, a także zawierają nowe, branżowe znajomości – gromadzą się tu nie tylko programiści, ale całe środowisko IT, włącznie z licznymi przedstawicielami firm oraz społecznościami programistycznymi z całej Polski.

Jeden dzień, jedno miejsce – 15 ścieżek!
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, uczestnicy będą mogli udać się na wykłady i warsztaty w ramach aż 15 ścieżek tematycznych. Wśród nich pojawią się:

.NET, Architektury aplikacji, Bottega IT Minds, Bottega Frontend, C++, Cloud Computing, DevOps, Java, JavaScript, Machine Learning, Mobile, PHP , Python, Testerska, Soft Skills & Business Relations
Nad wysokim poziomem wykładów, które pojawią się na 4Developers 2020, czuwa Rada Programowa, złożona z czołowych polskich ekspertów z branży IT.

Nowości w agendzie – DevOps i ścieżka testerska
Organizatorzy zadbali o nowości w tegorocznej agendzie. Po latach na scenę 4Developers powróci ścieżka DevOps, poświęcona m.in. automatyzacji i monitoringowi procesów IT. Natomiast całkowitą nowością będzie ścieżka testerska – Festiwal wychodzi naprzeciw potrzebom odbiorców i otwiera się na nową grupę uczestników.

Festiwal IT dla każdego
Wśród uczestników Festiwalu znajdują się zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak również osoby stawiające pierwsze kroki w branży IT. Z pewnością obie te grupy znajdą tu tematy dostosowane do ich potrzeb oraz poziomu zaawansowania.

Podczas 4Developers corocznie panuje otwarta atmosfera, która ułatwia oraz skłania do dialogu między uczestnikami i ekspertami. Prelegenci starają się odpowiadać na najbardziej skomplikowane pytania. Mnóstwo przestrzeni do chilloutu i niezapomniane oraz bogate w networking atrakcje sprawiają, że dyskusje toczą się nieustannie!

12-13.12.2019 - Warszawa

PyData Warsaw 2019

PyData_Warsaw_2019

Trzecia edycja konferencji PyData Conference 2019 skierowana jest dla użytkowników i programistów narzędzi do analizy danych, jej misją jest budowanie międzynarodowej społeczności w celu dzielenia się pomysłami i uczenia się od siebie. Jeśli więc chcesz wziąć udział w dyskusji na temat najlepszych praktyk, nowych podejść i pojawiających się technologii zarządzania danymi, przetwarzania, analizy i wizualizacji, ta konferencja jest dla Ciebie!
Więcej informacji na pydata.org/warsaw2019/

1-10.10.2019 - Warszawa

FESTIWAL CYFRYZACJI 2019

Festiwal_Cyfryzacji_2019

Weź udział w Festiwalu Cyfryzacji 2019 i zaktualizuj swoją wiedzę na temat nowych technologii i Cyfryzacji. Fundacja Digital Poland tworząc Festiwal Cyfryzacji, chce przygotować Polaków na nadchodzące zmiany. W trakcie 10 dni festiwalu będzie można na własnej skórze przekonać się, na czym polega cyfryzacja i jakie korzyści przyniesie każdemu z nas.
Więcej informacji na festiwalcyfryzacji.pl

08-9.05.2019 - Gdańsk

INFOSHARE 2019

INFOSHARE 2019

Technologia, rozwój, społeczność - to 3 wartości Infoshare - konferencji, której zostaliśmy partnerem. Co roku tysiące fanów nowych technologii odwiedza to wydarzenie, szukając platformy do rozwoju, pogłębienia wiedzy i poznania nowych osób. W zeszłym roku w konferencji Infoshare wzięło udział ponad 6000 osób, czyniąc ją największym tego typu eventem w Europie Środkowo-Wschodniej. Dołącz do tej unikalnej społeczności już 8-9 maja, w Gdańsku.
Więcej informacji na infoshare.pl

08.04.2019 - Warszawa

4DEVELOPERS 2019

4Developers 2019 Kolejna edycja największego Festiwalu Technologicznego w Polsce. 2200 uczestników i niemal 100 cenionych ekspertów z branży IT w jednym miejscu. Przed nami ogromne, interdyscyplinarne spotkanie polskiej społeczności programistycznej. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mogli udać się na wykłady i warsztaty w ramach 13 różnych ścieżek! Po raz pierwszy na Festiwalu 4Developers pojawią się ścieżki: Cloud Computing i Data Science. Natomiast swój wielki powrót będzie mieć ścieżka Mobile, którą przygotuje Joanna Lamch.

Nad ścieżką Python czuwają mentorzy - Janusz Kamieński oraz Jakub Wasielak

19.12.2018 - Gdańsk

Urodziny PLPUG

Serdecznie zapraszamy na spotkanie urodzinowe Stowarzyszenia PLPUG. W trakcie wydarzenia porozmawiamy o rozwoju polskiej społeczności Pythonowej. Nie zabraknie merytorycznych prelekcji i pysznego poczęstunku.

Zapraszamy w godzinach 17:30 do 19:30, Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, 3 Maja 27/31, 81-364 Gdynia

https://www.meetup.com/pl-PL/plpug-python/events/256822452/

01-02.10.2018 - Warszawa

PyCode Conference

PyCode Conference to festiwal technologiczny dla programistów Pythona. Dwudniowa polska konferencja, której celem jest podnoszenie kwalifikacji uczestników, pokazanie zastosowań oraz nowości w języku Python.

19.05.2018 - Poznań

Devoxx4Kids

Devoxx4Kids to wspaniała szansa dla najmłodszych na pierwszy kontakt z programowaniem poprzez zabawę. Na całym świecie uświadamiamy zarówno dzieci jak i rodziców, że komputer to narzędzie, którym można własnoręcznie kierować, wykorzystując je do kreatywnej zabawy, nauki i pracy. Mamy również nadzieję rozpowszechnić wśród nauczycieli oraz rodziców bogactwo dostępnych za darmo materiałów i narzędzi wspomagających edukację komputerową. Devoxx4Kids Polska to pierwsza, bezpłatna i otwarta konferencja programistyczna dla dzieci będąca częścią światowego ruchu Devoxx4Kids

09.04.2018 - Warszawa

4Developers

4Developers to interdyscyplinarny festiwal technologiczny dla programistów, który składa się z różnorodnych ścieżek tematycznych prowadzonych w kameralnych grupach. Idea wydarzenia to tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności specjalistów - wymianie wiedzy i doświadczeń członków społeczności IT w ramach merytorycznych ścieżek tematycznych. Jednak 4Developers to dużo więcej niż wykłady. To także świetna okazja, by wyjść poza strefę wykładową i w swobodnej atmosferze spotkać się ze światowej klasy specjalistami i pasjonatami świata IT.

Python track is not None... anymore. Ten popularny, prosty i przyjemny w pisaniu język już po raz drugi zagości na deskach festiwalu 4Developers. O jego szerokich zastosowaniach przy każdym projekcie opowiedzą praktycy z całego kraju. Dowiecie się o tym jak zarządzać pakietami, wykorzystywać biblioteki do uczenia maszynowego i sieci neuronowych, tworzyć mikrousługi i testować swoje oprogramowanie.

Nad ścieżką Python czuwają mentorzy - Janusz Kamieński oraz Jakub Wasielak

03.03.2018 - Warszawa

Walne Zebranie Członków zwyczajne sprawozdawcze PLPUG

Sobota 3 marzec 2018 r. w godzinach od 15:00 do 18:00

Miejsce:
"Centrum Kreatywności Targowa"
03-733 Warszawa,
Ul. Targowa 56

Pierwszy termin - godz 15:00 - kworum wymagane
Drugi termin - godz 15:15 - w drugim terminie nie jest wymagane kworum.

Proponowany porządek obrad:

 1. Przyjęcie sprawozdań finansowego i merytorycznego za ubiegły rok 2017
 2. Odwołanie władz stowarzyszenia.
 3. Wybory władz stowarzyszenia.
 4. Wolne wnioski.

Porządek obrad może zmienić się. Ostateczny termin na wprowadzanie zmian w porządku obrad to sobota 17 luty 2018 r. Zapisy na zebranie dla członków przez Meetup lub mailem na adres Stowarzyszenia.

23.02.2018 - Gdynia

Python dla nauczycieli

Zapraszamy na nasze pierwsze zajęcia programowania w języku Python. Spotkanie skierowane jest dla nauczycieli informatyki. Na zajęcia koniecznie przynieście naładowany laptop z zainstalowanym Pythonem i edytorem - to niezbędny element warsztatów.

16.02.2018 - Warszawa

Edukaton

Cel Edukatonu to stworzenie narzędzi edukacyjnych, które będą uczyć odporności na manipulację w internecie, jakimi są np. fake news, phishing, oszustwa internetowe, clickbait, łańcuszki wyłudzające dane osobowe itp. Aplikacji, gier, quizów i innych rozwiązań edukacyjnych, które stworzą uczestnicy tego wydarzenia.

06.02.2018 - Warszawa

PLPUG & KdP - rozwijanie projektów

Spotkanie organizowane w ramach Hacknight Warszawa Koduj dla Polski. Na spotkaniu 6 lutego 2018 rozwijamy projekt tłumaczenia angielskiej dokumentacji MicroPython Microbit na polski. Przy okazji można zapoznać się z działaniem urządzeń Microbit. Zapisy przez Meetup

05.12.2017 - Kraków

Code Europe

5 grudnia 2017 - Kraków
7 grudnia 2017 - Warszawa
13 grudnia 2017 - Wrocław

Code Europe

Największa konferencja programistyczna Code Europe - już 7. grudnia w Warszawie!

Podczas grudniowej edycji pojawią się prelegenci z firm takich jak Netflix, Microsoft, Uber, Booking.com, Soundcloud etc. Znajdą się wśród nich między innymi:

Edward Burns, Software Stylist @Oracle poprowadzi prelekcję "Building a Serverless State Service for the Cloud" - dowiecie się o wyzwaniach budowania bezserwerowych rozwiązań Janna Loeffler, Sr. Ride Control Software Engineer @The Walt Disney Company, poprowadzi prelekcję "DevOps at Walt Disney Imagineering: Integrating Talent and Tools" Jennifer Wong, Software Engineer @Eventbrite, opowie o Accessibility podczas prelekcji "Accessing Accessible Accessibility"

Bilety: https://goo.gl/7WDr9F - dla członków Stowarzyszenie PLPUG organizatorzy przedłużyli możliwość kupienia biletu po cenie Early Birds (49 PLN) do końca listopada. Kody rozesłane zostały do wszystkich członków PLPUG.

14.11.2017 - Wrocław

code::dive

Jesteśmy oficjalnym partnerem czwartej edycji dwudniowej konferencji code::dive we Wrocławiu

code::dive

28.10.2017 - Kraków

Hack Yeah

Zdjęcia i wyniki z hackathonu HackYeah w Krakowie na FB

19.10.2017 - Warszawa

PyData Warsaw 2017

PyData Warsaw 2017

PyData

Dwudniowa konferencja w Warszawie o tematyce Big Data organizowana jest przez organizację NumFOCUS
Bilety
07.10.2017 - Warszawa

KODEREK - Poznajemy język Python z micro:bit - warsztaty dla dzieci

Miejsce: Zespół Szkół: Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 10 oraz Społeczne Gimnazjum Nr 27, ul. Ostrobramska 72, Warszawa
Informacje i zapisy: koderek.edu.pl
07.10.2017 - Lublin

Poznajemy język Python z micro:bit #1 - warsztaty dla dzieci

Miejsce: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ul. Projektowa 4, Lublin
Godziny: Grupa I - 10:00-12:00, Grupa II - 12.30-14:30
Informacje i zapisy: https://pythonmicrobitlublin.evenea.pl/
02.09.2017 - Katowice

Bezpłatne warsztaty Micro:BIT dla mentorów

Miejsce: Hackerspace Silesia, Ondraszka 17, 40-857 Katowice
Godziny: 12-16
Zajęcia prowadził: Piotr Skamruk
Informacje: Hackerspace Silesia
19.08.2017 - Lublin

Szkolenie MICRO:BIT

Miejsce: Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych - LiTi, ul. Związkowa 26, 20-148 Lublin
Godziny: 10-14
Informacje: Facebook
02.08.2017 - Warszawa

Python dla zaawansowanych #4

Warsztaty, temat: Bezpieczny Python w sieci
Miejsce: HACKLAG (Explorer HQ,[Warszawa]) Al. Jerozolimskie 81, piętro 20.
Informacje: Meetup
Zapisy: Evenea
24.07.2017 - Gdańsk

Python next level

Python next level od 18:00 do 21:00, Olivia Business Centre - O4 Al. Grunwaldzka 472B, Gdańsk
Women in Technology Gdańsk i Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona po raz kolejny zapraszają na spotkanie sympatyków Pythona. Jest to spotkanie będące przedsmakiem kontynuacji warsztatów, która jest planowana już niedługo. Wstęp bezpłatny, bardzo prosimy o rezerwację miejsc na stronie: https://pythonnextlevel.evenea.pl/
19.07.2017 - Warszawa

Python dla zaawansowanych #3

HACKLAG (Explorer HQ,[Warszawa]) Al. Jerozolimskie 81, piętro 20. Warsztaty, temat: python 3.6
Informacje i zapisy: Meetup
05.07.2017 - Warszawa

Python dla zaawansowanych #2

HACKLAG (Explorer HQ,[Warszawa]) Al. Jerozolimskie 81, piętro 20. Warsztaty, temat: python 3.6 - wydajność
Informacje i zapisy: Meetup
21.06.2017 - Warszawa

Python dla zaawansowanych #1

HACKLAG (Explorer HQ,[Warszawa]) Al. Jerozolimskie 81, piętro 20. Warsztaty, temat: Dostosowanie projektu do python 3.6. Zapisy: Meetup
03.06.2017 - Gdańsk

Warsztaty "Poznaj podstawy Pythona"

Warsztaty "Poznaj podstawy Pythona" współorganizowane razem z Women in Technology w Gdańsku. Olivia Business Centre - O4 Zapisy: Meetup
31.05.2017 - Warszawa

Python dla zaawansowanych

Python dla zaawansowanych - 18:30, HACKLAG (Explorer HQ,[Warszawa]) Al. Jerozolimskie 81, piętro 20 - Meetup
23.05.2017 - Wrocław

Code Europe

25 maja 2017 - Warszawa
23 maja 2017 - Wrocław

Code Europe

Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce.

20.05.2017 - Gdańsk

Warsztaty Micro:bit dla dorosłych

Warsztaty współorganizowane z Coder Dojo dla dorosłych przygotowujące do szkolenia dzieci z wykorzystaniem płytek Micro:bit w Gdańsku.
15.05.2017 - Warszawa

Warsztaty Micro:bit dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych przygotowujące do szkolenia dzieci z wykorzystaniem płytek Micro:bit w Warszawie. Informacja na Meetup
10.05.2017 - Warszawa

Warsztaty Micro:bit dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych przygotowujące do szkolenia dzieci z wykorzystaniem płytek Micro:bit w Warszawie. Informacja na Meetup zapisy przez Evenea
26.04.2017 - Kraków

Code Europe

Code Europe

Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce.

07.04.2017 - Koszalin

Warsztaty z wykorzystaniem Micro:bit dla dzieci w Koszalinie

Warsztaty z wykorzystaniem Micro:bit dla dzieci w Koszalinie
03.04.2017 - Warszawa

4Developers

Zapraszamy na najbardziej interdyscyplinarne wydarzenie w polskim kalendarzu IT! Pojawimy się na Festiwalu 4Developers w roli Community Partnera.

4Developers to Festiwal Technologiczny, który oferuje wykłady i warsztaty w ramach kilkunastu ścieżek tematycznych. Głównym celem wydarzenia jest tworzenie miejsca spotkań polskiej społeczności IT, sprzyjającego wymianie umiejętności i doświadczeń.

25.03.2017 - Koszalin

Warsztaty z wykorzystaniem Micro:bit dla dzieci w Koszalinie

Warsztaty z wykorzystaniem Micro:bit dla dzieci w Koszalinie
16.03.2017 - Koszalin

Targi Pracy

Zapraszamy na targi pracy, gdzie będziemy promowali platformę Micro:Bit oraz PLPUG.

09.03.2017 - Koszalin

Dni otwarte Politechniki Koszalińskiej

W dniu 9 marca podczas dni otwartych Politechniki Koszalińskiej organizowaliśmy warsztaty pokazowe płytek Micro:bit z elementami programowania w Pythonie dla młodzieży z Zespołu Szkół nr. 9 imienia Remunalda Traugutta, kierunki: Informatyka oraz Elektronika.
25.02.2017 - Koszalin

Warsztaty z wykorzystaniem Micro:bit

Wraz z Wydziałem Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej oraz grupą PyKosz zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem urządzeń Micro:bit. Odbyły się one w ramach Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Nasi studenci/studentki uczyli się od mentorów, którzy zostali przeszkoleni w ramach cyklu szkoleń współorganizowanych przez Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona oraz grupę PyKosz. 25 luty i 4 marca 2017 Informacje na fb
Informacje na fb
30.09.2016 - Koszalin

Współpraca patronacka

W Koszalinie zorganizowane zostały warsztaty PyCode Carrots Koszalin #2, organizowane w ramach Geek Girls Carrots. Była to już druga edycja warsztatów poświęconych językowi Python, w trakcie których 30 uczestników i uczestniczek rozpoczęło naukę Pythona pod okiem 10 mentorów. Warsztaty zorganizowane zostały dzięki gościnności Politechniki Koszalińskiej.